22 | 04 | 2019

Apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację (jednomyślną akceptację całego zgromadzenia) ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Na pamiątkę tego wydarzenia uczennice klas drugich gimnazjum pod opieką pani Janiny Skrzypczak przygotowali apel upamięniający tak ważne dla nas wydarzenie. W apelu wzięli udział uczniowie klas 4 -6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.

tekst i foto: Wioletta Perkowska